GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skålar 15848295
*
nr 1584 8295
Skålar
2 st, Keramik. Signerade. Diameter: 12-17, höjd: 4,5-15 cm
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 december 2023
kl 20:42:52
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skålar
-
5037 Vas & skålar
3 st, Tilgman Keramik. Längd: 15-21cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:42
*
Skålar
nr 1584 8295
Skålar
2 st, Keramik. Signerade. Diameter: 12-17, höjd: 4,5-15 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 11 december 2023 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skålar
-
5037 Vas & skålar
3 st, Tilgman Keramik. Längd: 15-21cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:42